Środa, 20.02.2019

Śladami św. Marii Magdaleny

  • 22.07.2018, 19:29 (aktualizacja 22.07.2018 21:08)
  • Joanna Ferens
Śladami św. Marii Magdaleny
Drugi dzień uroczystości odpustowych (22.07) ku czci św. Marii Magdaleny w biłgorajskim sanktuarium to przede wszystkim trwanie na modlitwie przy relikwiach Świętej.

Tego dnia sumę odpustową odprawił biskup pomocniczy naszej diecezji, ks. Mariusz Leszczyński. W homilii ukazywał on św. Marię Magdalenę jako wzór życia i postępowania w dążeniu za Chrystusem dla każdego z nas:

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Podczas każdej mszy św. siostry Magdalenki z Lubania opowiadały o swoim zakonie i jego charyzmacie. Jak wyjaśnia w rozmowie s. Wiesława Kopij, kult św. Marii Magdaleny jest w ich zgromadzeniu szczególny:

 

Po mszy świętej miała miejsce procesja eucharystyczna wokół świątyni, podczas której w litanii wzywano wstawiennictwa św. Marii Magdaleny. Ponadto bp Leszczyński przekazał na ręce ks. Witolda Batyckiego zabytkową plakietkę z wizerunkiem św. Marii Magdaleny, jako wotum dla najmłodszego, diecezjalnego sanktuarium.

Uroczystości wpisały się również w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny został wybudowany jako wotum wdzięczności za odzyskaną wolność i niepodległość, a także za słynny ‘Cud nad Wisłą’. W ramach tych obchodów Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej przy Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju zorganizował wystawę, o której informuje jeden z jej organizatorów, Henryk Grabias:

Tegoroczny odpust ku czci św. Marii Magdaleny podsumował kustosz biłgorajskiego sanktuarium, ks. Witold Batycki:

Warto przypomnieć, iż Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju to jedyne miejsce objawień tej Świętej na świecie, zaś szczególnym do odwiedzenia miejscem jest tutaj kapliczka z cudowną wodą, która znajduje się właśnie na miejscu objawienia.

Joanna Ferens

Zdjęcia (59)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe