„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”

  • 23.07.2018, 10:24
  • Joanna Ferens
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”
Jednostka OSP w Bukowej obchodziła (22.07) jubileusz 80-lecia swojego istnienia. Była to wyjątkowa okazja do podziękowań za ich wkład w bezpieczeństwo społeczności lokalnej.

Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukowej, której przewodniczył proboszcz bukowskiej parafii, ks. Stanisław Ciupak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okolicznościową homilię wygłosił ekonom diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Miłosław Żur, który dostrzegał ogromną rolę strażaków ochotników w społeczeństwie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie miał miejsce uroczysty przemarsz jednostek OSP na plac przy remizie, gdzie odbyły się dalsze jubileuszowe uroczystości. Ich centralnym momentem było nadanie jednostce OSP w Bukowej sztandaru, który jest symbolem jedności i elementem tradycji.

Historię jednostki OSP w Bukowej przedstawił prezes OSP Bukowa, Tadeusz Tutka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie zabrakło również życzeń i gratulacji dla druhów strażaków. Głos zabrał m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, który wyrażał swoje uznanie dla jednostki w Bukowej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Również wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński podkreślał, jak wiele dobrego czynią bukowscy strażacy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości wyróżniającym się druhom wręczono medale i odznaczenia. Imprezę uświetnił na zakończenie Koncert Orkiestry Dętej „Złota Nuta” z Biszczy. Wspólne świętowanie zakończyła defilada pododdziałów, która prowadził Jan Małysza, komendant gminny OSP RP w Biłgoraju.

Na wydarzenie zaprosił Wójt Gminy Biłgoraj, Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowej i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Zdjęcia (44)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe