Piknik dla misjonarzy w Grodzie Posadów

  • 30.07.2018, 12:19 (aktualizacja 30.07.2018, 12:44)
  • Joanna Suszko
Piknik dla misjonarzy w Grodzie Posadów
W Grodzisku Posadów w niedzielę (29.07) odbył się IV Rodzinny Piknik Sportowy z Myślą o Misjonarzach.

Na uczestników spotkania, młodszych i starszych, czekało wiele atrakcji. Całemu przedsięwzięciu przyświecał główny cel – zapoznanie z posługą misjonarzy. Piknik honorowym patronatem objął biskup diecezjalny Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O swojej pracy misyjnej w Kazachstanie opowiadał pochodzący z naszej diecezji ks. Paweł Martyniuk, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Karagandzie. Podkreślił jednak, że do Posadowa zaprowadziła go przede wszystkim ciekawość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Współczesny wygląd Grodu Posadów to dzieło ks. Andrzeja Łuszcza, dyrektora Dzieł Misyjnych w naszej diecezji. Miejsce to powstało by przybliżać historię średniowiecza, dziś jednak służy także misjom. Ks. Łuszcz w rozmowie przybliżył cel spotkania i atrakcje jakie zostały przygotowane na piknik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy zauważali, że piknik w Posadowie daje możliwość spędzenia wolnego czasu w rodzinnej i miłej atmosferze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie imprezy znalazły się także kawiarenka misyjna, loteria fantowa, historyczna wycieczka po grodzie, pokazy wojów średniowiecznych z drużyny Grodu Czerwień, wspólne grillowanie, a także koncerty. Na scenie można było zobaczyć Krzysia Gągoła z Raciborowic i Wiktorię Szpindor z Lubyczy Królewskiej. Gwiazdą wieczoru był natomiast legendarny zespół skifflowy NO TO CO. Honorowy patronat nad Piknikiem objęli także wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Dłuższa relacja z IV Rodzinnego Pikniku Sportowego z Myślą o Misjonarzach na naszej antenie już jutro.

Joanna Suszko

Zdjęcia (70)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe