Sobota, 23.03.2019

Jedyne takie miasto

  • 8.08.2018, 07:04
  • Joanna Mazurek
Jedyne takie miasto
Perła renesansu, Padwa północy, Hetmański Gród – te określenia nieodłącznie związane są z Zamościem – jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a może nawet w Europie.

Przypomnijmy, że już od ćwierć wieku Zamość znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Piękna architektura, zachowane założenie, zoo a przy tym cisza i mnóstwo zieleni to atuty miasta, które rokrocznie przyciąga tysiące turystów nawet z odległych stron.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na turystów, którzy odwiedzają Zamość czeka wiele atrakcji, od zwiedzania muzeów po klimatyczne miejsca spacerowe, które przenoszą o kilka stuleci wstecz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy turystów o to, co podobało im się w naszym mieście najbardziej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla piosenkarza Rafała Brzozowskiego Zamość to miejsce, z którym wiąże się wiele wspomnień. Jak podkreśla, jest to miasto, które żyje spokojnie, ale równocześnie ma do zaoferowania wiele pięknych rzeczy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kalendarz wydarzeń kulturalnych, których w Zamościu zawsze jest wiele oraz informacje o zabytkach można znaleźć na stronie www.zamosc.pl. Turystów,ale i samych zamościan zachęcamy do zwiedzania miasta z przewodnikiem. Taką możliwość bezpłatnie oferuje Stowarzyszenie 'Turystyka z Pasją”. Przewodnik w stroju historycznym oprowadza szlakiem Zamojskich Dróg do Niepodległości w każdy sierpniowy czwartek. Początek o godz. 11:00 przy schodach na Rynku Wielkim.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe