Czwartek, 21.03.2019

Módlmy się za Ojczyznę

  • 9.08.2018, 09:00
  • Joanna Mazurek
Módlmy się za Ojczyznę diecezja.zamojskolubaczowska.pl
Niech będzie to świadectwo wiary i zatroskania o Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, w środowiskach, w których żyjemy, pracujemy i uświęcamy się – tymi słowami w specjalnym dekrecie bp Marian Rojek zachęca wiernych naszej diecezji do udziału w inicjatywie modlitwy różańcowej za Ojczyznę.

Rozpocznie się ona 15 sierpnia, czyli w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy 7 października, kiedy Kościół czci Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Pasterz diecezji zachęca wiernych i kapłanów we wszystkich parafiach i wspólnotach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej do włączenia się w inicjatywę poprzez codzienne odmówienie cząstki lub dziesiątka różańca, a w dniu 7 października przez odprawienie Mszy świętej za Ojczyznę, modlitwę różańcową, oraz w miarę możliwości, procesję eucharystyczną lub różańcową w tej samej intencji.

Ks. Julian Brzezicki, diecezjalny moderator Żywego Różańca tłumaczy, że podęcie tej modlitwy za ojczyznę to mocny duchowy dar w roku stulecia odzyskania przez nią niepodległości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W swoim dekrecie bp Marian Rojek zwraca uwagę, że inicjatywa modlitwy różańcowej za Ojczyznę potrwa dokładnie tyle, ile trwa Nowenna Pompejańska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Julian Brzezicki przypomina, że w naszej diecezji aktywnie działa Dzieło Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, którego członkowie regularnie modlą się za Polskę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli podejmiemy wołanie Matki Bożej o modlitwę różańcową, dokonuje się wielkie zwycięstwo – podkreśla ks. Brzezicki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na radosne i ofiarne podjęcie dzieła gorliwej modlitwy za Ojczyznę wszystkim kapłanom, osobom życia konsekrowanego i wiernym świeckim pasterz naszej diecezji udzielił błogosławieństwa.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe