Niedziela, 20.01.2019

Emancypantki i Patriotki w Arsenale

  • 6.09.2018, 13:42 (aktualizacja 06.09.2018 13:48)
  • Anna Niderla-Kudach
Emancypantki i Patriotki w Arsenale
Wystawę poświęconą walczącym Polkom będzie można od 12 września oglądać w zamojskim Arsenale.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonały czas nie tylko do tego, by przypominać wielkie i ważne wydarzenia w historii naszego kraju. Warto też w tym czasie przywoływać bohaterów, którzy zasłużyli się swojej Ojczyźnie. Jest wśród nich wiele kobiet, dlatego Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przygotowało specjalną wystawę – mówi Kinga Kołodziejczyk z zamojskiego Arsenału:

Wystawa składa się z kilku części. Będzie można obejrzeć także eksponaty – broń, którą posługiwały się kobiety i biżuterię patriotyczną.

Atrakcją będą także suknie z przełomu epok:

To jeszcze nie wszystkie propozycje Arsenału. O dodatkowych informuje Kinga Kołodziejczyk:

Wystawa będzie czynna od 12 września do 14 grudnia. Ekspozycja została dofinansowana przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Anna Niderla-Kudach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe