Niedziela, 20.01.2019

Odpust w Wólce Panieńskiej

  • 13.09.2018, 21:20 (aktualizacja 17.09.2018 10:10)
  • Joanna Suszko
Odpust w Wólce Panieńskiej
Matkę Bożą Bolesną czczą w sposób szczególny wierni parafii w Wólce Panieńskiej, którzy 15 września przeżywać będą uroczystości odpustowe.

15 września Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Maryja, jako najpokorniejsza i najwierniejsza Służebnica Pańska, miała szczególny udział w dziele zbawczym Chrystusa, wiodącym przez krzyż.
Matkę Bożą Bolesną czczą w sposób szczególny wierni parafii w Wólce Panieńskiej, którzy w najbliższą sobotę (15.09) przeżywać będą uroczystości odpustowe. Szczegóły podaje proboszcz, ks. Jan Cielica.

Podczas sobotnich uroczystości, proboszcz parafii ks. Jan Cielica będzie obchodził jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji zaprasza do wspólnego świętowania wszystkich radiosłuchaczy i wiernych, pośród których posługiwał jako kapłan.

W parafii w środę (12.09) rozpocznie się modlitewne przygotowanie do odpustu.

Z odpustem i dożynkami w Wólce Panieńskiej łączą się także dodatkowe atrakcje.

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach w kościele w Wólce Panieńskiej. Dodajmy, że przez wiele stuleci Kościół obchodził dwa święta dla uczczenia cierpień Najświętszej Maryi Panny: w piątek przed Niedzielą Palmową - Matki Bożej Bolesnej oraz Siedmiu Boleści Maryi - dzień po święcie Podwyższenia Krzyża Świętego. Ostatnia zmiana kalendarza kościelnego pozostawiła wspomnienie NMP Bolesnej w dniu 15 września.

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe