Niedziela, 20.01.2019

Spotkania formacyjne księży

  • 12.09.2018, 13:20
  • Joanna Suszko
Spotkania formacyjne księży
W diecezji w tym tygodniu odbywają się rejonowe spotkania formacyjne dla duchowieństwa naszej diecezji.

Regularne spotkania wynikają z Synodu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i wytycznych biskupa diecezjalnego. O idei organizowanych spotkań, mówi ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.


Ksiądz Zwolak przybliża przebieg rejonowych spotkań w tym tygodniu.

Spotkania odbyły się w poniedziałek i wtorek w Biłgoraju i Zamościu. Dziś (12.09) odbędzie się w Hrubieszowie, jutro w Tomaszowie Lubelskim, a w piątek w Lubaczowie. Rejonowe spotkania są jednym z wielu, które powinni odbyć księża w ciągu całego roku.

Ponadto kapłani uczestniczą także w formacyjnym spotkaniu wielkanocnym oraz raz w roku powinni odbyć rekolekcje. Spotkania organizowane są przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, który przygotował specjalny informator z harmonogramem spotkań, dotyczących stałej formacji kapłanów naszej diecezji.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe