Niedziela, 20.01.2019

Mistrzostwa Europy w Zamościu

  • 13.09.2018, 12:24 (aktualizacja 14.09.2018 09:34)
  • Małgorzata Kryk
 Mistrzostwa Europy w Zamościu
Na hali tenisowej OSiR w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8 w dn. 19-27.10 zawitamy czołowych zawodników z Europy. Młodzieżowcy U20 i U23 zaprezentować się w różnorodnych kategoriach wagowych w podnoszeniu ciężarów.

Dla Zamościa jako gospodarza impreza o randze Mistrzostw Europy w sportach olimpijskich to ogromne wyzwanie. Organizatorzy muszą dopracować elementy związane z bazą zawodów. Muszą zapewnić zawodnikom szatnie i łazienki, sale rozgrzewkowe, miejsca do codziennego treningu oraz zaplecze medyczne. Przez osiem dni trwania Mistrzostw ciężarowcy będą korzystać z bazy noclegowej w Zamościu, zatem jest to doskonała okazja do promocji miasta. Otwarcie zawodów zaplanowano na 19.10 (piątek) o godz. 17.30 na hali OSiR, natomiast w kolejnych dniach 20-27.10 codziennie w godz. 9.00-21.00 będą odbywały się zmagania ciężarowców, a wszystkie próby będą transmitowane na żywo w internecie. Zdzisław Żołopa, prezes LOZPC przyznał ,że dla Zamościa jako gospodarza zawodów rangi Mistrzostw Europy to wielkie wyzwanie, ale zarazem wyróżnienie.

Andrzej Gaweł, trener sekcji ciężarowej w KS Agros Zamość poinformował że organizacja ME w naszym mieście to duże wyzwanie i przedsięwzięcie.

Jak na obecna chwilę wyglądają przygotowania do ME poinformował Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość.

Dla widzów, którzy zechcą obejrzeć ME na żywo przygotowana będzie widownia.Podczas ME zawitamy wielu znanych ciężarowców.

W Zamościu podczas ME zawitamy wielu znanych ciężarowców, a nasze miasto reprezentować będą zawodnicy KS Argos Zamość.m.in. Agnieszka Kuczmaszewska, która brała udział w Mistrzostwach Polski i Świata, a także Ewelina Czop.

Koszty organizacji zawodów rangi ME to duże koszty, ale zarazem duża promocja dla naszego miasta.

Konrad Firek zaprasza wszystkie osoby zainteresowane podnoszeniem ciężarów do zapisów i trenowania w sekcji.

Organizatorem ME na zlecenie PZPC jest KS Agros Zamość.

 

Więcej o ME usłyszymy w jutrzejszej (14.09) w audycji Rozmowa dnia o godz. 8.40 i 15.40 (powtórka). Gościem rozmowy będzie prezes KS Agros Zamość, Konrad Firek.

 

 

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe