Niedziela, 20.01.2019

Zajęcia nauki pływania

  • 13.09.2018, 13:39 (aktualizacja 13.09.2018 14:44)
  • Małgorzata Kryk
Zajęcia nauki pływania
Wrzesień to nie tylko rozpoczęcie nauki szkolnej, ale także zajęć pozalekcyjnych i treningów sportowych. Wraz z początkiem roku szkolnego zajęcia z pływania rozpoczyna się także od przyszłego poniedziałku (17.09) na basenie w Zamościu.

Będą to zajęcia programowe z Nauki Pływania oraz Powszechnej Nauki Pływania, które adresowane są do przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych. Prezes ZTKKF Jarosław Stumski stwierdził ze zajęcia odbędą się na pływalniach w Zamościu, Krasnymstawie i Chełmie.

W Zamościu zajęcia będą prowadzone na małym basenie i torze wypłyconym dużego basenu, a uczestnikami zajęć będą uczniowie zamojskich placówek oświatowych.

Dzięki ćwiczeniom ruchowym w wodzie dzieci uczą się podstawowych ruchów pływackich. Jarosław Stumski, przyznał, że dzięki zajęciom ruchowym w wodzie dzieci nauczą się podstawowych elementów pływackich.


Ćwiczenia ruchowe w wodzie wpływają odprężająco na psychikę, niwelują wady postawy, a dzieci poprzez zabawę uczą się podstawowych ruchów pływackich. Jakie jeszcze inne korzyści wynikają z zajęć?Organizatorem zajęć programowych „Nauki pływania” oraz „Powszechnej Nauki Pływania" jest Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Zajęcia finansowane są przez Urząd Miasta Zamościa Ministerstwo Sportu i Turystyki.

                              Wszystkich sympatyków pływania serdecznie zapraszamy na krytą pływalnię codzienne w godz. 6.00-22.00.
 

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe