Niedziela, 20.01.2019

100 lat Związku Leśników Polskich. Obchody lubelskie

  • 14.09.2018, 11:36 (aktualizacja 19.09.2018 08:30)
  • Małgorzata Sobczuk
100 lat Związku Leśników Polskich. Obchody lubelskie
Związek Leśników Polskich świętuje 100 lat swojej działalności. Powstał w 1918 r. Odegrał ważną rolę w integracji i obronie interesów środowiska zawodowego leśników. Region lubelski już dzisiaj rozpoczął swoje obchody.

Na początek była msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla. Dalsza część uroczystości przebiega w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju. Jak zapewnił nas Urban Kolman, wiceprzewodniczący Związku Leśników Polskich, początki organizacji były trudne, wręcz burzliwe.


Związek Leśników Polskich jest najliczniejszą organizacją związkową działającą w strukturach Lasów Państwowych.

Jubileusz 100 – lecia Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, który odbędzie 5 października 2018 r. w Gołuchowie, został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Małgorzata Sobczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe