Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

MISTRZOSTWA ŚWIATA W KOREI POŁUDNIOWEJ

Patryk Niedźwiecki oraz Jan Grosman z klubu UKS Azymut Siedliska reprezentowali Polskę oraz nasz region na 19 Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej, które odbyły się w dniach 2-8 września w Korei Południowej w miejscowości Sokcho.

W zawodach wystartowało ponad 400 czołowych zawodników z ponad 30 państw z 4 kontynentów. W trakcie zawodów zostały rozegrane 4 biegi indywidualne. Najlepsze miejsca naszych zawodników w kategorii seniorskiej M21 to 6 miejsce Patryka Niedźwieckiego w biegu klasycznym KF oraz w biegu sprinterskim 9 miejsce natomiast Jan Grosnam w sprincie uplasował się na 13 miejscu a w biegu klasycznym był 17. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej w kategorii seniorskiej Panowie zajęli 6 miejsce w biegu klasycznym. Polska reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła 7 miejsce na Świecie zdobywając dwa złote medale (Agata Kulicka K35) oraz 3 brązowe (2x Maria Deptulska K19, Zbigniew Mądrzyński M60). Działalność klubu jest finansowana z środków budżetu Gminy Zamość.