Niedziela, 20.01.2019

Aktywne znaki

  • 14.09.2018, 11:47 (aktualizacja 14.09.2018 12:34)
  • Małgorzata Kryk
Aktywne znaki
Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Okrzei w Zamościu na wysokości Klubu Garnizonowego Zarząd Dróg Grodzkich ustawił aktywne znaki drogowe D-6 "przejście dla pieszych".

Ich zaletą jest to, że są widoczne o każdej porze-w dzień i w nocy ponieważ w kolo znaku migający sygnalizator ostrzega kierowców i zwraca ich uwagę na znajdujące się w pobliżu przejście dla pieszych. Powodem usytuowania znaku D-6 u zbiegu ulic Piłsudskiego i Okrzei była duża liczba wypadków i potrąceń.

Aktywne znaki drogowe w tym miejscu to rozwiązanie tymczasowe. Po planowanej przebudowie ulicy Okrzei zastąpi je sygnalizacja świetlna.

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe