Niedziela, 20.01.2019

Ołtarz bł. Stanisława Starowieyskiego

  • 16.09.2018, 10:06 (aktualizacja 19.09.2018 08:28)
  • Małgorzata Sobczuk
Ołtarz bł. Stanisława Starowieyskiego Fot. ks. Krzysztof Świta
W długą i piękną historię parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Łaszczowie w sposób wyjątkowy wpisał się bł. Stanisław Starowieyski.

Od roku znajdują się tam relikwie II stopnia – różaniec święty, na którym modlił się działacz Akcji Katolickiej. Dobiegły końca prace związane z budową nastawy ołtarzowej w nawie bocznej tamtejszego kościoła poświęconej błogosławionemu. Poświęcenie nastawy nastąpi w święto św. Stanisława Kostki 18 września. Wydarzenie zapowiada ks. Krzysztof Świta, proboszcz parafii Łaszczów i diecezjalny asystent Akcji Katolickiej.


Ołtarz został wybudowany w nawie bocznej. Jak wygląda jego kompozycja – tłumaczy ks. Krzysztof Świta.

Uroczystości poświęcenia ołtarza bł. Stanisława Starowieyskiego będzie przewodniczył biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek.Bł. Stanisław Starowieyski - działacz katolicki, społeczny i charytatywny, szambelan papieski, więzień i ofiara obozu koncentracyjnego w Dachau, który w 1999 r. został ogłoszony przez papieża Jana Pawła II błogosławionym Kościoła Katolickiego w gronie 108. męczenników czasów II wojny światowej.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe