Niedziela, 20.01.2019

Biłgoraj. Akademia Liderów Wolontariatu

  • 14.09.2018, 18:35 (aktualizacja 18.09.2018 10:15)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Akademia Liderów Wolontariatu
​​​​​​​W Biłgoraju rozpoczął się (14.09) cykl szkoleń poświęconych zdobywaniu wiedzy z zakresu działalności społeczno-wychowawczej w duchu miłości miłosiernej, organizowany przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej we współpracy z Caritas Polska.

Głównym celem, jaki stawiają przed sobą organizatorzy szkoleń jest pragnienie, by opiekunowie wolontariatu poprzez zdobytą wiedzę stawali się także inspiratorami działalności społecznej w lokalnych środowiskach.

Moduł o roli lidera, budowaniu zespołu i innowacyjności, jaką powinno się wprowadzać przy realizacji projektów prowadziła Aneta Rozmus:

Z kolei trener warsztatów o zbiórkach publicznych, Krzysztof Balicki wyjaśniał, co składa się na ten element szkolenia:

Tego typu spotkania są niezwykle potrzebne, aby zintegrować lokalnych opiekunów – tłumaczył koordynator Szkolnych Kół Caritas rejonu biłgorajskaiego, Mirosław Kita:

Szkolenia i warsztaty odbędą się również w Zamościu, Hrubieszowie i Lubaczowie. Cykl zakończy się konferencją edukacyjną zorganizowaną w grudniu 2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz dwudniowym wyjazdem integracyjnym do Warszawy, przeżywanym w duchu 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 


 

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe