Niedziela, 24.02.2019

Biłgoraj. ‘To jest moja Matka – ta Ojczyzna!’

  • 7.10.2018, 19:39
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. ‘To jest moja Matka – ta Ojczyzna!’
Z okazji 40 rocznicy pontyfikatu papieża Jana Pawła II oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju został zorganizowany (07.10) koncert pod hasłem ‘To jest moja Matka – ta Ojczyzna’.

Przed zgromadzoną w świątyni publicznością wystąpił jeden z najsłynniejszych polskich tenorów, solista Opery Narodowej, od wielu lat występujący na scenach operowych całego świata, Bogusław Morka. W rozmowie wyjaśniał, skąd pomysł na patriotyczny koncert:

Postać św. Jana Pawła II to wyjątkowy przykład patriotyzmu i miłości do Ojczyzny – dodał Bogusław Morka:

Koncert był wyjątkową ucztą duchową, lekcją patriotyzmu, a także modlitwą za nasz kraj – tłumaczył wikariusz parafii Św. Jana Pawła II, ks. Krystian Bordzań:

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa, który wyrażał swoją wdzięczność wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu:

Wraz z Bogusławem Morką wystąpił również pianista, aranżer i kompozytor, Mariusz Dubrawski. W programie koncertu znalazły się pieśni sakralne oraz patriotyczne polskich kompozytorów. Zachęcamy do wysłuchania fragmentu koncertu:

Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno-kulturalnego Roberta Grudnia ‘Zrozumieć Niepodległą – Spotkania z Historią i Sztuką’, we współpracy z Parafią pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju oraz XXII Międzynarodowym Festiwalem Organowym Lublin-Czuby 2018.

Joanna Ferens

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe