Niedziela, 24.02.2019

Dzień Edukacji Narodowej

  • 8.10.2018, 13:32 (aktualizacja 10.10.2018 08:23)
  • Anna Niderla-Kudach
Dzień Edukacji Narodowej
Za kilka dni, 14 października, nauczyciele, wychowawcy i wszyscy pracownicy oświaty będą obchodzić swoje święto.

Każdy z nas wiele zawdzięcza swoim nauczycielom. Dzień Nauczyciela to dobry czas by tę wdzięczność okazać, również przez modlitwę za nauczycieli - tych obecnych i byłych, żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Na wspólną Eucharystię zaprasza diecezjalny duszpasterz nauczycieli:

Dzień Edukacji Narodowej to święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Anna Niderla-Kudach
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe