Niedziela, 24.02.2019

Stadion Młodych - świadectwo wiary

  • 8.10.2018, 13:53
  • Anna Niderla-Kudach
Stadion Młodych - świadectwo wiary
W 2018 roku, kiedy to Kościół przeżywa synod poświęcony Młodzieży, w samym sercu Polski odbyły się rekolekcje dedykowane specjalnie dla Niej.

Stadion Młodych – to spotkanie młodych z całej Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku zgromadziło 40 tysięcy uczestników. Towarzyszyło mu hasło 'Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania'.

Młodych odwiedził ordynariusz warszawsko-praski. W rozmowie z naszą stacją powiedział, że młodych do Boga i Kościoła może przyciągnąć jedynie prawdziwe świadectwo:

Spotkanie na stadionie rozpoczął koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD). Rozmawialiśmy z liderem zespołu:


Gdy spotykamy się razem w jednym miejscu, widzimy, że nie jesteśmy osamotnieni w wyznawanej wierze i wartościach, które są dla nas ważne – wyznawali młodzi ludzie:

Widać, że to spotkanie jest dla młodzieży niezwykłym doświadczeniem – przyznawali opiekunowie przybyłych grup:

Wieczorem podczas Stadionu Młodych została odprawiona Msza św., której przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił biskup Edward Dajczak. Spotkanie zakończyło się o północy. W Stadionie Młodych brała udział również młodzież z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Organizatorem spotkania była Fundacja 'SMS z nieba” oraz Wspólnota 'Palnik”.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe