Niedziela, 24.02.2019

Otwarta sobota dla lekarzy w ZUS

  • 11.10.2018, 12:11
  • Informacja nadesłana
Otwarta sobota dla lekarzy w ZUS
Wielkimi krokami zbliża się dzień, kiedy zielone druki zwolnień lekarskich odejdą w zapomnienie.

Od grudnia lekarze będą wystawiać tylko elektroniczne zwolnienia. Dlatego Oddział ZUS w Biłgoraju zaprasza lekarzy i asystentów medycznych do swoich placówek na indywidualne konsultacje – w sobotę, 13 października.

Tego dnia wszystkie placówki terenowe Oddziału ZUS w Biłgoraju będą otwarte od 9.00 do 13.00. Pracownicy instytucji zapewnią zainteresowanym przeszkolenie z obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich. Lekarze będą mogli zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i pobrać na miejscu certyfikat służący do podpisywania e-zwolnień. Certyfikat przyda się lekarzowi także do podpisywania elektronicznych recept, skierowań i dokumentacji medycznej. Do rejestracji w PUE trzeba zabrać ze sobą dowód tożsamości, a do pobrania certyfikatu – przenośną pamięć USB.

13 października z tej oferty będzie można skorzystać w placówkach ZUS w: Biłgoraju (przy ul. Krzeszowskiej 62a), Zamościu, Chełmie, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Janowie Lubelskim i Włodawie.

Z sobotniego spotkania z ekspertami mogą skorzystać także asystenci medyczni. Prezydent RP podpisał właśnie ustawę, która umożliwi lekarzom korzystanie z pomocy asystentów w wystawianiu elektronicznych zwolnień. Przepisy wejdą w życie 14 dni po ogłoszeniu w „Dzienniku Ustaw”, czyli prawdopodobnie jeszcze w październiku. Nadal to lekarz będzie decydował o zwolnieniu i jego szczegółach. Natomiast upoważniony przez niego asystent medyczny będzie mógł wprowadzić dane zaświadczenia do elektronicznego systemu i samodzielnie je podpisać.

 

Informacja nadesłana
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe