Niedziela, 24.02.2019

Moda na odblaski

  • 11.10.2018, 13:50 (aktualizacja 11.10.2018 14:04)
  • Małgorzata Kryk
Moda na odblaski
Jesienią rośnie liczba ofiar śmiertelnych, które na skutek słabej widoczności giną na drogach.

Statystyki policyjne wykazują, że prawie połowę wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Jednym z powodów rosnącej liczby niebezpiecznych zdarzeń w okresie jesienno-zimowym są złe warunki atmosferyczne. Z danych wynika, że najwięcej wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, czego przyczyną jest słabe oznakowanie pieszych poruszających się po terenie niezabudowanym. Policjanci z Wydziału Richu drogowego KWP w Lublinie zachęcają dzieci i młodzież z klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie pn. Moda na odblaski. Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych, a jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O szczegółach konkursu informuje asp. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.


Technika konkursu jest dowolna i jest on podzielony na trzy etapy: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Finał konkursu zostanie rozstrzygnięty 6.12 w Lublinie.
 

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe