Środa, 20.02.2019

Promieniowanie Ojcostwa - XVIII Dzień Papieski

  • 11.10.2018, 17:29
  • Joanna Ferens
Promieniowanie Ojcostwa - XVIII Dzień Papieski
Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju już po raz dwunasty włączyli się w ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem ‘Promieniowanie Ojcostwa’.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego zostało zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka, ponieważ ’Promieniowanie ojcostwa’ to tytuł dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Uczniowie biłgorajskiego ‘Katolika’, w dniu 11 października prowadzili na ulicach Biłgoraja kwestę na fundusz stypendialny Fundacji 'Dzieło Nowego Tysiąclecia'. 28 wolontariuszy z Katolickiego Liceum posiadający identyfikatory oraz specjalne puszki zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości.

Udział w tej akcji uczy młodych ludzi solidarności i odpowiedzialności, co podkreślają wolontariuszki, Oliwia i Kaja:

KLO w Biłgoraju do zbiórki przyłączyło się już po raz dwunasty, ponieważ, jak podkreślają opiekunowie zbiórki w Biłgoraju, jest to inicjatywa, która wspaniale wpisuje się w proces wychowawczy placówki, noszącej imię Papieża Polaka.

Tegoroczny Dzień Papieski to również święto, które ma na celu przypomnienie osoby i nauczania świętego Jana Pawła II i jest skoncentrowane wokół trzech ważnych rocznic. 2018 rok to przede wszystkim setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednakże również w tym roku przeżywamy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły i oczywiście 40. rocznicę wyboru metropolity krakowskiego na Stolicę Piotrową.

 

 

 

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe