Niedziela, 24.02.2019

Biłgoraj. Hospicjum to też życie

  • 11.10.2018, 17:32
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Hospicjum to też życie
W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się (11.10) spotkanie szkoleniowo-informacyjne pod hasłem 'Hospicjum to też życie'.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu 'Senior ważny codziennie' realizowanego przez Fundację 'Bliżej pasji' we współpracy z biłgorajskim oddziałem PCK.

Organizatorem wydarzenia była Maria Różańska, która wyjaśniała, w jaki sposób należy zachować godność osoby nieuleczalnie lub przewlekle chorej i w podeszłym wieku:

Na spotkaniu obecny był dyrektor Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach, ks. Michał Przybysz, który wyjaśniał, na czym polega działalność hospicjum:

Konferencja była skierowana przede wszystkim do seniorów i osób na co dzień pracujących z ludźmi nieuleczalnie chorymi. Jedną z opiekunek PKC jest Zofia Kamuda, która tłumaczyła, z jakimi trudnościami spotyka się w swojej pracy:

W ramach spotkania odbyły się wykłady i prelekcje m.in. ks. Michała Przybysza, który mówił o opiece prowadzonej w Łabuńkach i w Hospicjum Domowym w Biłgoraju, dr Grażyna Księżycka tłumaczyła, na czym polega praca oddziału dla przewlekle chorych w Tarnogrodzie, pielęgniarka dyplomowana Jolanta Strzałka wyjaśniała, w jaki sposób należy dbać o higienę pacjenta przewlekle chorego, zaś koordynator usług oraz siostra PCK Maria Kubina przybliżyła codzienne funkcjonowanie Punktu Opieki PCK nad chorym w domu. Spotkanie zakończył panel dyskusyjny i poczęstunek.

Joanna Ferens

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe