Niedziela, 20.01.2019

Biłgoraj. Dzień Białej Laski

  • 21.10.2018, 13:02 (aktualizacja 21.10.2018 13:09)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Dzień Białej Laski
Obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski zostały zorganizowane w Biłgoraju przez Biłgorajskie Koło Związku Niewidomych.

Celem tego dnia jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi.

Rejonowy duszpasterz osób niepełnosprawnych, ks. Karol Jędruszczak wyjaśniał, w jaki sposób każdy z nas może sprawić, aby osobom niewidomym lub słabowidzącym żyło się lepiej:

Uroczystości rozpoczęły się mszą św., w kościele św. Jerzego w Biłgoraju, a dalsza część obchodów miała miejsce w Biłgorajskim Centrum Kultury, gdzie przy wspólnym obiedzie dyskutowano o problemach osób niewidomych i sprawach bieżących Koła.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ‘Senior ważny codziennie’ współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest przez biłgorajską Fundację ‘Bliżej pasji’.

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe