Poniedziałek, 21.01.2019

Budownictwo sakralne w diecezji

  • 27.10.2018, 11:35 (aktualizacja 27.10.2018 15:00)
  • Joanna Suszko
Budownictwo sakralne w diecezji
Jutro (28.10) w kościołach poświęconych, w których data konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie rocznica poświęcenia świątyni.

Uroczystość ta przeżywana jest w ostatnią niedzielę października we wszystkich poświęconych kościołach, z wyjątkiem świątyń katedralnych.

Jest to okazja do wsparcia budujących się lub remontowanych kościołów. W tym dniu ofiary zbierane na tacę na budownictwo sakralne w całej diecezji, zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe prac renowacyjnych i konserwatorskich w zamojskiej katedrze.

Prace trwają od kilku lat i obejmują działania także poza świątynią - wyjaśnia ks. dr Robert Strus, proboszcz parafii katedralnej.


W projekt renowacji katedry wpisuje się także m.in. remont głównego ołtarza.

Ks. Robert Strus dziękuje wszystkim, którzy zechcą wesprzeć modlitwą i ofiarą prace renowacyjne w katedrze. Proboszcz katedry przygotował specjalny list, w którym zachęca do wsparcia. Można go znaleźć na stronie internetowej diecezji lub usłyszeć jutro w naszych kościołach.

Dodajmy, że rocznica poświęcenia świątyni powinna przynaglać nas do odpowiedzialności zarówno za świątynie, w których gromadzimy się dla sprawowania Eucharystii, ale także do troski o Kościół rozumiany jako wspólnota ludzi wierzących.

 

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe