Poniedziałek, 21.01.2019

Odpusty za zmarłych

  • 29.10.2018, 15:55
  • Joanna Suszko
Odpusty za zmarłych
Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Tradycyjnie w tych dniach będziemy odwiedzać groby naszych bliskich zmarłych i modlić się za nich.

W czwartek (01.11) uroczystość Wszystkich Świętych czyli tych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w Jego Królestwie. W piątek, (02.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W modlitwach będziemy dziękować Bogu za życie naszych zmarłych braci i sióstr. Prosić będziemy w modlitwach wypominkowych szczególnie za tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, by mogli osiągnąć wieczne szczęście.

Kościół w tym czasie daje nam możliwość realnej pomocy duszom, które potrzebują modlitwy, ofiarując w ich intencji odpusty zupełne. O zasadach uzyskiwania odpustów mówi ks. Michał Maciołek, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Uzyskanie odpustu możliwe jest nie tylko 1 czy 2 listopada – dodaje ks. Maciołek.

Naszych bliskich oraz wszystkich wiernych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

 

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe