Niedziela, 20.01.2019

Spotkanie historyczne w Budziarzach

  • 28.10.2018, 17:22 (aktualizacja 28.10.2018 18:56)
  • Joanna Ferens
Spotkanie historyczne w Budziarzach
„Do Niepodległej – zawsze w drodze” - pod takim hasłem odbyły się (28.10) w Budziarzach k. Biłgoraja spotkanie historyczne.

Organizator wydarzenia i koordynator projektu „Czas poić konie”, Magda Kulińska, tłumaczyła, iż podstawowym celem imprezy jest nauka patriotyzmu wśród młodego pokolenia:

Sekretarz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lublinie, Piotr Mazur, wyjaśniał, jaką rolę odgrywała ta instytucja w odradzaniu się Państwa Polskiego:

W programie imprezy znalazły się gry i zabawy z nagrodami, zawody w biegu na orientację, zjazd tyrolski, strzelnica, rozmowy patriotyczne i wspólne śpiewanie przy ognisku. Punktem kulminacyjnym był Apel Poległych i polowa msza św., sprawowana przez wikariusza z parafii w Biszczy, ks. Zbigniewa Gacę.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Lublina i Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Wir” z Biłgoraja, w ramach projektu „Czas poić konie” współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Narodowego Instytutu Wolności.

Joanna Ferens

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe