Niedziela, 20.01.2019

Niedziela Radiowa w Majdanie Starym

  • 4.11.2018, 16:31 (aktualizacja 04.11.2018 16:43)
  • Joanna Ferens
Niedziela Radiowa w Majdanie Starym
Katolickie Radio Zamość w ramach Niedzieli Radiowej gościło (04.11) w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym.

Podczas Mszy Świętej transmitowanej na antenie Katolickiego Radia Zamość, wszystkich obecnych w świątyni i radiosłuchaczy powitał ks. proboszcz Adam Sobczak:

Słowo Boże do wiernych skierował dyrektor Katolickiego Radia Zamość, ks. Sylwester Zwolak, który mówił o miłości Boga każdego człowieka:

Ks. Zwolak dodał, iż Katolickie Radio Zamość to rozgłośnia, która na antenie każdego dnia głosi Ewangelię:

Parafia w Majdanie Starym w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz stulecia swojego powstania. Została erygowana w 1919r. przez bpa Mariana Fulmana. Początkowo była to parafia unicka zlikwidowana ok. 1875 roku po kasacie, zaś przed 1919 rokiem należała do parafii w Puszczy Solskiej (dzisiejsze Sanktuarium św. Marii Magdaleny). Obecnie na terenie parafii mieszka prawie dwa i pół tysiąca wiernych. Parafia jest również bardzo aktywna pod względem różnorodnych wspólnot. Działają tu m.in. Koła Żywego Różańca, Legion Maryi, schola młodzieżowa, Służba Maryjna, Liturgiczna Służba Ołtarza, zespół charytatywny, harcerstwo i Rada Parafialna.

 

Rozmowy z przedstawicielami parafii i transmisję Mszy Świętej można posłuchać TUTAJ.

Joanna Ferens

Zdjęcia (52)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe