Niedziela, 20.01.2019

Ofiarujmy im odpust

  • 5.11.2018, 11:45 (aktualizacja 05.11.2018 11:50)
  • Joanna Mazurek
Ofiarujmy im odpust źródło: pixabay
Znicze i kwiaty na grobach są ważne, ale warto pamiętać, że jeszcze do 8 listopada możemy ofiarować zmarłym najcenniejszy dar: odpust zupełny.

Aby go uzyskać należy nawiedzić pobożnie cmentarz i odmówić tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga  oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Konieczne jest także wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (przy braku pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy), a także spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej. Mówi ks. Michał  Maciołek, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu

Naszych bliskich oraz wszystkich wiernych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu w modlitwach.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe