Poniedziałek, 21.01.2019

Dzwony 11 listopada

  • 8.11.2018, 08:36
  • Joanna Mazurek
Dzwony 11 listopada
Pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek wyraził zgodę, aby w niedzielę 11 listopada a więc w dniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, o godz. 12.00 były włączone dzwony we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji.

W specjalnym liście czytamy:

W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, będzie miało miejsce wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. 
Zgodnie z prośbą Prezydenta RP, zaakceptowaną przez Przewodniczącego KEP, wyrażam zgodę, aby w tym czasie, tj. o godz. 12.00, były włączone dzwony kościelne we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji. Bicie dzwonów jako podniosły symbol, towarzyszący szczególnym chwilom, będzie stanowiło uroczysty i wyraźny sygnał do rozpoczęcia wspólnego odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej, jako znaku naszej narodowej przynależności oraz trwałego elementu jednoczącego Polaków. 
Pełna treść listu bp. Mariana Rojka dostępna jest na stronie internetowej naszej diecezji.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe