Poniedziałek, 21.01.2019

Happening patriotyczny 1LO w Zamościu

  • 9.11.2018, 13:34 (aktualizacja 09.11.2018 14:40)
  • Ewelina Michalska
Happening patriotyczny 1LO w Zamościu
"Śpiewaj z Pierwszym dla Niepodległej” – pod takim hasłem dziś (9.11) na Rynku Solnym w Zamościu odbył się happening patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego o godz 11.11, następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, a także wizualizacja flagi.
Agnieszka Niańko, nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu w rozmowie z Katolickim Radiem Zamość mówiła, że happening patriotyczny, jest uwieńczeniem wielu wydarzeń organizowanych dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Przedstawicielka społeczności szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego Magda Kmieć tłumaczyła, że jednym ze sposobów nagłośnienia tej akcji było utworzenie wydarzenia na portalu społecznościowym 'facebook'.

Ponad to w programie akcji znalazły się imprezy towarzyszące: przygotowanie Kokard Narodowych, akademia słowno-muzyczna w wykonaniu uczniów I LO z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, wystawa prac konkursowych 'Polska Niepodległa”, rozstrzygnięcie konkursu historyczno- plastycznego na plakat 'Polska Niepodległa”.

 

Ewelina Michalska

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe