Poniedziałek, 21.01.2019

Biłgoraj. Nowy sztandar ‘Trójki’

  • 9.11.2018, 16:17
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Nowy sztandar ‘Trójki’
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Biłgoraju ma nowy sztandar. Uroczystości związane z jego nadaniem i poświęceniem, a jednocześnie wpisujące się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się (09.11) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Rozpoczęły się od uroczystego powitania bpa Mariusza Leszczyńskiego, którego w imieniu całej szkolnej społeczności witała Amelia Rybak:

Następnie Ks. Biskup dokonał poświęcenia nowego sztandaru i zwrócił się do wszystkich zgromadzonych w świątyni, podkreślając ogromne znaczenie sztandaru dla zarówno dla szkoły, jak i dla każdej innej instytucji:

Sztandar to wyjątkowy symbol jednoczący szkołę – tłumaczył dyrektor ‘Trójki’, Jan Majewski:

Słowa uznania i gratulacji skierował do wszystkich uczniów i pracowników szkoły Starosta Biłgorajski, Kazimierz Paterak:

Również burmistrz Janusz Rosłan podkreślał, iż moment poświecenia sztandaru to szczególny czas jedności i wspólnoty dla szkoły:

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Szkole Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sztandaru, a następnie uczniowie klas pierwszych złożyli swoje ślubowanie i zostali pasowani na prawowitych uczniów szkoły. Wydarzenie zakończyła część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzieży, której myślą przewodnią była setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Joanna Ferens

Zdjęcia (28)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe