Poniedziałek, 21.01.2019

Wieczornica patriotyczna w Majdanie Starym

  • 9.11.2018, 20:11
  • Joanna Ferens
Wieczornica patriotyczna w Majdanie Starym
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym zorganizowała (09.11) tradycyjną wieczornicę patriotyczną.

Jedną z organizatorek wieczornicy była Hanna Sobaszek, która wyjaśniała, jakie cele przyświecają wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie:

Wieczornica ma przede wszystkim wymiar wspólnego, międzypokoleniowego świętowania – tłumaczy dyrektor szkoły w Majdanie Starym, Irena Szmołda:

Dzieje naszej Ojczyzny są nierozerwalnie związane z Kościołem, gdyż przez wszystkie wieki Polacy z ufnością zwracali się do Boga o ratunek – podkreślał katecheta, ks. Adrian Borowski:

Podczas wieczornicy z montażem słowno-muzycznym wystąpili uczniowie ze wszystkich grup wiekowych. Prezentowali oni różnorodne wiersze i piosenki patriotyczne, przybliżyli również postacie Ojców Niepodległości. Wydarzenie zakończyła wspólna kolacja i rozmowy z kombatantami.

Joanna Ferens

Zdjęcia (22)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe