Sobota, 16.02.2019

Biłgoraj. Strażak uczy ratować

  • 23.11.2018, 13:30
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Strażak uczy ratować
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbyło się (23.11) szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej skierowane do nauczycieli i pracowników oświaty.

Była to już VI edycja szkoleń zorganizowana przez Komendę Wojewódzką PSP w Lublinie, w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” z zakresu zasad pierwszej pomocy oraz bezpiecznych zachowań w obliczu występujących zagrożeń w domu i w szkole.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Szkolenie prowadził m.in. mł. asp. Patryk Krajewski, który tłumaczył, dlaczego należy przeszkolić w tym zakresie właśnie nauczycieli:

Jeden z uczestników, Krzysztof Tarnowski podkreślał, iż szkolenie to doskonała okazja do przypomnienia i utrwalenia wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy:

Na szkolenie złożyły się część teoretyczna, w której omówiono m.in. aspekty prawne dotyczące udzielania pierwszej pomocy, a także ćwiczenia praktyczne na fantomie czyli podstawowe zabiegi resuscytacyjne oraz obsługa automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).  Omówiono również zagadnienia dotyczące ewakuacji osoby poszkodowanej z zagrożonego miejsca, postępowanie w urazach i nagłych zachorowaniach, a także przykłady bezpiecznych zachować w domu i szkole.

Joanna Ferens

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe