Sobota, 16.02.2019

Polak z sercem

  • 25.11.2018, 20:42
  • Joanna Suszko
Polak z sercem
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży prowadzi akcję charytatywną „Polak z sercem”.

Polega ona na wsparciu ubogiej młodzieży polskiego pochodzenia, mieszkających na Białorusi i Ukrainie. O akcji „Polak z sercem” podczas wrześniowej wizyty w Zamościu mówił Generalny Asystent KSM, ks. Andrzej Lubowicki.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Inicjatywa ta składa się z dwóch części. Pierwsza z nich dobiegła końca. Od 11 do 25 listopada, w wybranych miejscach można było przynosić artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i środki czystości. Druga część, polegająca na wysyłaniu charytatywnych smsów, potrwa do czerwca 2019.

Kotwica Do akcji włączyło się także Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Prezes Zarządu Diecezjalnego KSM Maja Kubów tłumaczy, że poza darami rzeczowymi, na polską młodzież na Wschodzie czeka także wakacyjny wypoczynek.

Bartłomiej Piróg, zastępca sekretarza Zarządu Diecezjalnego KSM wyjaśnia, w jaki sposób każdy z nas może włączyć się tę akcję.

Przypomnijmy, zbiórka funduszy na wakacje dla młodych Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie odbywa się m.in. poprzez charytatywny sms o treści „POMOC”, który można wysyłać na numer 72405 (2,46 zł. z VAT). Można też przekazać 1% podatku na ten cel lub udzielić wpłaty na konto. Szczegółowe informacje na temat akcji „Polak z sercem” na plakacie. Ten znajdą Państwo na naszej stronie internetowej lub na oficjalnej stronie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży www.ksm.org.pl.

 

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe