Środa, 20.02.2019

VI Puchar Św. Mikołaja

  • 4.12.2018, 10:32 (aktualizacja 04.12.2018 10:43)
  • Małgorzata Kryk
VI Puchar Św. Mikołaja
Na hali tenisowej zamojskiego OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w sobotę (1.12) odbył się VI Puchar Św. Mikołaja.

Karate to sztuka walki, której metody tj. kichon, kata czy kumite łączą w sobie elementy samoobrony. Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego w Zamościu treningi z karate prowadzi m.in. w szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu. W sobotę hala tenisowa zamojskiego OSiR zgromadziła młodych karateków, a także całe rodziny. Wszyscy chętni tego dnia mogli zobaczyć na czym polega ta sztuka walki. Radosław Niziołek, prezes Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego w Zamościu przyznał, że umiejętności na matach zaprezentowali nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodzice zawodników.


Janusz Kawałko, rzecznik prasowy Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, przyznał, że karate to sztuka walki adresowana do każdego niezależnie od wieku.

Janusz Kawałko zwrócił uwagę, że RKKT organizuje wydarzenia patriotyczne. Jednym z nich było seminarium klubowe z Marią Depta, wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz 100 kata na 100 lecie Odzyskania Niepodległości, które w dn.17-18.11 odbyło się w szkole podstawowej Nr 4 w Zamościu.

Podczas turnieju II miejsce na podium zajęła Julia Kawałko, która zdradziła jak rozpoczęła się jej przygoda z karate.

Zdaniem Janusza Kawałko w Zamościu mamy szeroki wachlarz dyscyplin sportowych, dlatego sport warto uprawiać od najmłodszych lat. Różnego rodzaju wydarzania sportowe nie tylko angażują do aktywności fizycznej, ale również poprzez integrację łącza pokolenia.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać


Tradycyjnie na zakończenie turnieju wszystkim uczestnikom wręczone zostały medale i puchary oraz prezenty od Św. Mikołaja. Organizatorem wydarzenia był Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego w Zamościu.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe