Środa, 20.02.2019

Dokarmianie ptaków zimą

  • 4.12.2018, 14:52
  • Katarzyna Muszyńska
Dokarmianie ptaków zimą źródło: pixabay
Co prawda kalendarzowej zimy jeszcze nie ma, ale nie da się ukryć, że rośliny i zwierzęta są już do niej gotowe.

Jedne z nich zasypiają i budzą się dopiero wiosną, a inne muszą przetrwać. Co prawda dzikich zwierząt raczej nie wolno nam dokarmiać, ale na swoim podwórku lub balkonie możemy zamontować karmnik dla ptaków. Co najlepiej w nim zostawić? Na to pytanie odpowiedziała Małgorzata Grabek, starszy specjalista w Parkach Krajobrazowych.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Dokarmianie ptaków pozwala na bliższe poznanie oraz obserwację zwierząt. Te edukacyjne zajęcie jest również źródłem ogromnej przyjemności, szczególnie jeśli zaangażujemy w nie najmłodszych. 

Katarzyna Muszyńska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Staszek
Staszek 4.12.2018, 21:34
W Zamościu 4 grudnia 2014 roku do karmika na ulicy Hrubieszowskiej przyleciało 140 sztuk dzwońców które grzecznie korzystały z ziarenek słonecznika . Drzewa przed blokiem były żółto-zielone od czekających w kolejce do tej stołówki . Ilość ptaków policzono ze zdjęć tam wykonanych . Zawsze jak dzwońce grudniu przylatują zima jest mroźna .

Pozostałe