Sobota, 16.02.2019

Biłgorajskie refleksje o Ojczyźnie

  • 5.12.2018, 09:05
  • Joanna Ferens
Biłgorajskie refleksje o Ojczyźnie
W biłgorajskiej bibliotece pedagogicznej odbyła się konferencja popularno-naukowa pt. „Biłgorajskie refleksje o Ojczyźnie. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości".

Spotkanie było przede wszystkim ukazaniem biłgorajskich dróg do wolności z historycznego punktu widzenia – tłumaczyła dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, Dorota Mach:

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Podczas konferencji można było posłuchać wystąpienia m.in. dra Adama Balickiego, który mówił o „Biłgorajskich drogach do niepodległości”, Mariusza Polowego i jego wykładu o osobie Wacława Żmudzkiego oraz Piotra Kupczaka, który zaprezentował postać Stefana Knappa. Jeden z wykładów dotyczył funkcjonowania w Biłgoraju Polskiej Organizacji Wojskowej, zaś ten temat przybliżał prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego, Piotr Flor:

Konferencja była niejako podsumowaniem biłgorajskich obchodów rocznicowych, zaś zorganizowali ją: Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Towarzystwo Regionalne.

Joanna Ferens

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe