Środa, 20.02.2019

"Dzieciaki do rakiet"

  • 6.12.2018, 10:43
  • Małgorzata Kryk
"Dzieciaki do rakiet"
Od 19 listopada uczniowie czterech zamojskich szkół podstawowych biorą udział w ogólnopolskim konkursie "Dzieciaki do rakiet".

Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali filmy i wykonali zdjęcia promujące ćwiczenia fizyczne. Spośród 604 zgłoszonych szkół nagrodzonych sprzętem sportowym zostanie 70 placówek. Do konkursu zgłosiły się cztery zamojskie podstawówki: Nr 2, 7,  8 i 9. Konkurencja jest duża, a wygrana zależy od głosów internautów. Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, Jerzy Bekas który jest koordynatorem akcji zdradził jaką nagrodę otrzyma wygrana szkoła. 


Jerzy Bekas dodał, że zarejestrował szkolę, aby dzieci i młodzież mogli uczyć się gry w tenisa ziemnego na profesjonalnym sprzęcie. 

Baza sportowa szkoły podstawowej Nr 7 jest bardzo dobrze wyposażona w obiekty sportowe .a na terenie szkoły znajduje się hala oraz boisko wielofunkcyjne z  kortami o nawierzchni tartanowej gdzie w sezonie wiosennym dzieci i młodzież będą mogły grać w tenisa. 

Jako nieliczna SP Nr 7 posiada także Podwórka Nivea, czyli plac zabaw, którego budowa mogła zostać zrealizowana również dzięki licznym glosom internautów. Podwórko Nivea cieszy się dużym zainteresowaniem ponieważ dzieci mogą rozwijać umiejętności z rożnych dziedzin życia.

Jeśli  szkołom biorącym udział w akcji "Dzieciaki do rakiet" uda się wygrać konkurs uczniowie będą mieli okazję korzystać ze sprzętu do nauki gry w tenisa, a nauczyciele w tej dyscyplinie zostaną specjalistycznie przeszkoleni. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Ogólnopolski konkurs"Dzieciaki do rakiet" rozpoczął się 19 listopada, a zakończy się 18 grudnia. Lista zwycięzców zostanie opublikowana 21 grudnia.

Linki do głosowania:
https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/436/szkola-podstawowa-nr-2-w-zamosciu
https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/112/szkola-podstawowa-nr-7-z-oddzialami-integracyjnymi-im-adama-mickiewicza-w-zamosciu 
https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/138/szkola-podstawowa-nr-8-w-zamosciu
https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/562/szkola-podstawowa-nr-9-im-t-kosciuszki-w-zamosciu
„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. 

Wszystkich internautów serdecznie zachęcamy do głosowania na ulubiony filmik i szkołę, kótre promują aktywność fizyczną. 

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe