Środa, 20.02.2019

Biłgorajska Biesiada Literacka

  • 6.12.2018, 18:14
  • Joanna Ferens
Biłgorajska Biesiada Literacka
Już po raz kolejny w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się biesiada literacka ‘Słowa i pieśni’ zorganizowana przez Biłgorajskie Towarzystwo Literackie oraz, wyjątkowo w tym roku, Związek Piłsudczyków RP w Biłgoraju.

Tradycyjnie podczas biesiady został rozstrzygnięty konkurs literacki ‘O łabędzie pióro’, który od 14 lat nagrodził już 43 laureatów. O celach i znaczeniu konkursu mówi prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego, Marek Szubiak:

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W tym roku, ze względu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, konkurs miał dwie kategorie twórczości, z czego jedna z nich dotyczyła właśnie tematyki patriotycznej. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały: Zofia Dyda, Marianna Gęborys i Barbara Nowacka. W tradycyjnej części konkursowej ‘łabędzie pióro’ za poezję otrzymał ks. Paweł Słonopas, za publicystykę historyczną Michał Czacharowski, zaś za publicystykę regionalną – Edward Łukaszczyk.

Ten ostatni, ze względu na stan zdrowia nie mógł odebrać nagrody, ale uczynił to jego wnuk, Maciej Szymanik, który w rozmowie nie ukrywał dumy z literackich osiągnięć dziadka:

Dopełnieniem biesiady był recital oraz Teatr Wyobraźni ‘Listy Oleńki’, a także prezentacja wydawnictw Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego. Na zakończenie prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego, Piotr Flor, wygłosił referat pt. ‘Relacje literatów o odzyskaniu niepodległości’.

Joanna Ferens

Zdjęcia (21)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe