Środa, 20.02.2019

Spichlerz św. Brata Alberta już działa!

  • 7.12.2018, 08:39 (aktualizacja 07.12.2018 12:28)
  • Anna Niderla-Kudach
Spichlerz św. Brata Alberta już działa!
Przy parafii pw. Św. Brata Alberta w Zamościu ruszyła jadłodzielnia – Spichlerz św. Brata Alberta.

Inicjatywa, ma na celu zapobieganie marnowaniu żywności oraz promowanie idei dzielenia się pożywieniem. Z pomysłem wyszli do kapłanów parafianie. Głównym organizatorem jadłodzielni jest Łukasz Kamiński: 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Żyjemy w świecie pełnym sprzeczności. Z jednej strony są ludzie, którzy umierają z głodu, a z drugiej marnujemy ogromne ilości pożywienia. Można temu zapobiegać, właśnie m.in. dzieląc się jedzeniem.

Punkt, w którym mieści się jadłodzielnia jest oznakowany jako Spichlerz św. Brata Alberta. Każdy może przynieść lub wziąć z niego to, czego w danej chwili potrzebuje.

Spichlerz św. Brata Alberta znajduje się w bocznym przedsionku starej kaplicy przy kościele pw. Św. Brata Alberta w Zamościu, przy ul. Dembowskiego 24. Działa od 7.00-19.00.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe