Środa, 19.06.2019

Biłgoraj. Renesans Wacława Żmudzkiego

  • 18.12.2018, 18:43
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Renesans Wacława Żmudzkiego
Dzięki pasjonatom literatury oraz członkom Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego i Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego wydano nowele Wacława Żmudzkiego. To wydarzenie włącza się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 100-lecie walk w obronie Lwowa i w 440. rocznicę powstania Biłgoraja.

Wznowienia twórczości Żmudzkiego podjęli się Joanna Wyrostek, biłgorajskie wydawnictwo ‘Suite 77’ oraz Mariusz Polowy, który w skrócie przybliża postać tego wybitnego pisarza porównywanego ze Stefanem Żeromskim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mariusz Polowy dodaje, iż renesans twórczości Wacława Żmudzkiego to przede wszystkim wartość dydaktyczna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Twórczość Wacława Żmudzkiego jest niezwykle bogata i wartościowa dla każdego Polaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas spotkania promującego nowele można było zapoznać się z postacią Wacława Żmudzkiego, a także nabyć nowe wydanie tych małych form pisarskich. Już w najbliższym czasie odbędą się również zaplanowane spotkania z uczniami i bibliotekarzami mające na celu zachęcenie do lektury tego zapomnianego, a niezwykłego pisarza.

Joanna Ferens
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe