Środa, 19.06.2019

Trwają kontrole domowych palenisk mieszkańców Zamościa

  • 10.01.2019, 13:31
  • Joanna Mazurek
Trwają kontrole domowych palenisk mieszkańców Zamościa źródło: pixabay
Trwają kontrole domowych palenisk mieszkańców Zamościa. Przeprowadza je Straż Miejska i pracownicy Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość.

Chodzi o to, aby sprawdzić, czy w danym piecu nie są spalane śmieci lub inne substancje do tego nie przeznaczone. Takie kontrole odbywają się głównie w sezonie grzewczym, ale zdarzały się już także w okresie wakacyjnym. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kontrolerzy mają uprawnienia do pobrania z pieca próbki popiołu i przekazania jej do analizy. Na wynik trzeba poczekać około trzy tygodnie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto pamiętać, że nawet jeśli jakiś przedmiot jest wykonany z drewna, nie znaczy to, że możemy go spalić w piecu. Nie wolno nam też palić zadrukowanego papieru, w tym np. gazet.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że w Zamościu punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych znajdują się przy ulicy Droga Męczenników Rotundy 2 przy Zakładzie Oczyszczania Miasta oraz przy Al. 1-go Maja 16 przy Oczyszczalni Ścieków.

 

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe