Środa, 19.06.2019

Trwa kolęda duszpasterska

  • 10.01.2019, 13:45
  • Anna Niderla-Kudach
Trwa kolęda duszpasterska źródło: wikipedia
Księża odwiedzają domy swoich wiernych na wspólnej modlitwie i rozmowie. 

Jedną z bardziej delikatnych spraw jest kwestia pieniędzy – ile dać, jak podzielić, czy można przyjąć księdza, nie mając i nie dając żadnych pieniędzy? - do tej kwestii odnieśli się ks. Marek Mazurek i ks. Mariusz Skakuj.   

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto pamiętać, że jest to czas przede wszystkim spotkania i modlitwy, zatem warto właściwie przygotować miejsce tego spotkania – powiedział ks. Mariusz Skakuj.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ważne jest, by nie traktować wizyty duszpasterskiej w kategorii corocznej zbiórki na Kościół – zaznaczył ks. Marek Mazurek, bo chodzi o spotkanie, błogosławieństwo i wzajemne bliższe poznanie się:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dobrze, jeśli to tylko możliwe, żeby w odwiedzinach kolędowych brała udział cała rodzina. Na stole powinno leżeć Pismo św., krzyż, świece, woda święcona i kropidło. 
Jeśli ktoś jest nieobecny w domu (z różnych przyczyn), a ma życzenie wizyty duszpasterskiej, może zawsze skontaktować się osobiście lub telefonicznie z proboszczem, aby umówić się na kolędę w innym dogodnym terminie.

Anna Niderla-Kudach
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe