Środa, 19.06.2019

Wystawa "Barbarzyńskie tsunami"

  • 11.01.2019, 08:57 (aktualizacja 11.01.2019, 09:05)
  • Joanna Mazurek
Wystawa "Barbarzyńskie tsunami"
To, co działo się w Europie w okresie wędrówki ludów mogłoby stanowić fabułę niejednego filmu przygodowego. Wyjątkową okazję do poznania realiów tamtych wydarzeń będzie miał każdy, kto w najbliższych tygodniach odwiedzi Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu.

Od 13 stycznia 2019 r. będzie tam można oglądać wystawę pod tytułem 'Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówki Ludów w dorzeczu Odry i Wisły”. Tytuł jest frapujący, ale proszę się nie przerażać - mówi dyrektor Muzeum Zamojskiego Andrzej Urbański.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawę przygotowało Muzeum Narodowe w Szczecinie i Uniwersytet Warszawski we współpracy z jedenastoma muzeami z całej Polski, w tym z Muzeum Zamojskim. Jak podkreśla Andrzej Urbański, zgromadzono na niej najważniejsze i najbardziej spektakularne materiały  dotyczące tego okresu, pochodzące z badań wykopaliskowych. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak informuje Muzeum, poza zabytkami z dorzecza Odry i Wisły na wystawie znajdą się też znaleziska z terenów Francji i obszarów nadczarnomorskich. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katolickie Radio Zamość jest jednym z patronów medialnych wystawy.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe