Środa, 19.06.2019

Odstrzał dzików

  • 11.01.2019, 09:58
  • Joanna Mazurek
Odstrzał dzików źródło: https://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/w-woj-lubelskim-rusza-odstrza%C5%82-dzik%C3%B3w-dlaczego-jest-potrzebny
Jutro (12.01)  województwie lubelskim ruszy zaplanowany odstrzał dzików. 

Obejmie on tereny, na których nie był prowadzony tzw. odstrzał sanitarny ze względu na zagrożenie Afrykańskim Pomorem Świń. Odstrzał przeprowadzony będzie na terenie powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, lubelskiego, tomaszowskiego oraz zamojskiego. Dlaczego odstrzał jest potrzebny, wyjaśnia Paweł Piotrowski, Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odstrzał będzie się odbywał w ramach standardowych polowań w obwodach łowieckich, przez koła, które je dzierżawią - tłumaczy Paweł Piotrowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zwraca uwagę, że ewentualne pojawienie się ASF na tych terenach wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla populacji dzików.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego dostępny jest komunikat Głównego Lekarza Weterynarii na temat konieczności wprowadzenia intensywnych polowań zbiorowych na dziki.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe