Środa, 19.06.2019

Spotkanie opłatkowe biłgorajskich rolników

  • 12.01.2019, 21:14
  • Joanna Ferens
Spotkanie opłatkowe biłgorajskich rolników
Już po raz drugi w Dąbrowicy k/Biłgoraja odbyło się (12.01) spotkanie opłatkowe rolników rejonu biłgorajskiego zorganizowane przez diecezjalnego duszpasterza rolników i Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych ‘Solidarność’.  

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej sprawowanej w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz rolników, ks. Józef Bednarski. Już na początku powitał on wszystkich zebranych w świątyni:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część spotkania miała miejsce w remizie OSP w Dąbrowicy, gdzie zgromadzili się przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych oraz rolników rejonu biłgorajskiego. Przewodniczący Lubelskiej Rady Rolników Indywidualnych ‘Solidarność’, Tomasz Obszański wyjaśniał, jaka jest obecnie sytuacja polskich rolników:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Noworoczne życzenia składał wszystkim pracującym na roli wiceprzewodniczący rolników indywidualnych, senator Jerzy Chróścikowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czego zatem życzyć rolnikom w Nowym Roku - tłumaczy jeden z nich, Jan Stelmach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy i kolędowania, składania sobie noworocznych życzeń, a także do dyskusji na temat polskiego rolnictwa oraz problemów, z którymi zmagają się rolnicy na ziemi biłgorajskiej.

 

 

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe