Środa, 21.08.2019

Światowy i Diecezjalny Dzień Chorego

  • 28.01.2019, 14:07 (aktualizacja 29.01.2019, 08:55)
  • Joanna Mazurek
Światowy i Diecezjalny Dzień Chorego źródło: unsplash
'Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie' - te słowa z Ewangelii wg św. Mateusza są mottem papieskiego orędzia na Światowy Dzień Chorego.

Ojciec Święty Franciszek pisze w nim m.in.:
'Każdy człowiek jest biedny, potrzebujący i ubogi. Kiedy rodzimy się, aby żyć, potrzebujemy opieki naszych rodziców. Stąd w żadnej fazie i na żadnym etapie życia nikt z nas nie jest w stanie całkowicie uwolnić się od potrzeby i pomocy innych, nie jest też nigdy w stanie przezwyciężyć granicy bezsilności przed kimś lub przed czymś. To jest ten stan, który charakteryzuje nasze bycie “stworzeniami”. Uczciwe uznanie tej prawdy zachęca nas do pozostawania pokornymi i do praktykowania z odwagą solidarności jako cnoty nieodzownej dla istnienia.”
Światowy Dzień Chorego będzie obchodzony uroczyście 11 lutego w Kalkucie w Indiach. Tego dnia wyjątkowe wydarzenie będą także przeżywali chorzy, leczący się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tymczasem na 5 lutego zaplanowane są obchody Diecezjalnego Dnia Chorego w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Światowy Dzień Chorego obchodzony będzie już po raz 27.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe