Środa, 21.08.2019

Tarnogród. Międzywojewódzki Sejmik Teatrów

  • 03.02.2019, 18:31
  • Joanna Ferens
Tarnogród. Międzywojewódzki Sejmik Teatrów
Już po raz 44 w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbył się w miniony weekend (01-03.02) Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Sejmik to przede wszystkim ‘wehikuł czasu’, dzięki któremu możemy poznać pbrzędy i zwyczaje, które już nie istnieją – podkreślał dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Artur Sępoch:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo ważną wartością sejmiku jest łączność międzypokoleniowa – podkreślała w rozmowie dyrektor TOK, Renata Ćwik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O tym, co wyjątkowego można zobaczyć podczas sejmiku wyjaśniała prof. Katarzyna Smyk, z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tegorocznej edycji sejmiku zaprezentowały się zespoły obrzędowe z Lubelszczyzny, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego. W ramach sejmiku odbyły się również warsztaty i spotkania z Radą Artystyczną oraz wystawy fotografii i publikacji.

Sejmik organizowany był przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej, Wojewódzki Ośrodek Kultury, Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury. Sejmik odbył się również pod patronatem honorowym i wsparciem finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Joanna Ferens

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe