Sobota, 24.08.2019

Święta Agata patronka Amazonek

  • 05.02.2019, 12:33 (aktualizacja 05.02.2019, 12:35)
  • Katarzyna Muszyńska
Święta Agata patronka Amazonek źródło: wikipedia
Za swoją patronkę obrały św. Agatę. Stowarzyszenia Amazonek – organizacje samopomocowe, niemedyczne, służące wsparciem psychicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi.

Amazonki to kobiety dotknięte chorobą nowotworową piersi, to także kobiety walczące. Walczą one, o jakość życia w trakcie i po leczeniu dla siebie i tych, które zmagają się z chorobą i jej następstwami. Jadwiga Dubas, zamojska amazonka zaznacza jak ważne jest samobadanie oraz bardzo wczesna profilaktyka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Im więcej wiemy tym większą mamy świadomość o swoim zdrowiu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Sławomir Korona, diecezjalny duszpasterz Zamojskich Amazonek wyjaśnił dlaczego św. Agata została patronką kobiet po leczeniu raka piersi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zainteresowane osoby działalnością Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi 'Amazonki' odsyłamy na stronę internetową: www.amazonki.org

Katarzyna Muszyńska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe