Środa, 21.08.2019

Biłgoraj. 77 rocznica utworzenia Armii Krajowej

  • 07.02.2019, 15:38 (aktualizacja 08.02.2019, 08:12)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. 77 rocznica utworzenia Armii Krajowej
W kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju odbyły się (07.02) religijno-patriotyczne uroczystości z okazji 77. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św., którą w intencji Ojczyzny i bohaterów II wojny światowej, sprawował wikariusz parafii pw. WNMP w Biłgoraju, ks. Krzysztof Wawszczak. Po mszy św. głos zabrał prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Rejonowego w Biłgoraju, Tomasz Książek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O konieczności przekazywania historii młodemu pokoleniu mówiła przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie ks. Krzysztof Wawszczak zwrócił jeszcze uwagę na wartości, które powinny być najważniejsze w życiu każdego Polaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie z montażem słowno-muzycznym wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Na zakończenie złożono okolicznościowe wiązanki przy tablicy i pomniku poświęconym żołnierzom Armii Krajowej.

Organizatorom i uczestnikom uroczystości dziękował na zakończenie prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe